پی پال رایگان چیست؟

پی‌پال (PayPal) رایگان چیست؟

پیشینه ایجاد سامانه ای برای پرداخت های آنلاین که کار با آن، در عین رعایت قوانین امنیتی بسیار ساده باشد به بیش از یک دهه نمی‌رسد. احتمالاً شما نام بسیاری از این سامانه‌ها را شنیده‌اید و یا با آنها آشنایی دارید؛ paypal، payza، Skrill، Stripe وVenmo نمونه‌هایی از موفق‌ترین تلاش‌ها در این زمینه هستند. در بین این شرکت‌ها پی پال به دلیل قدمت، روش ساده پرداخت و امنیت بسیار بالای آن گوی سبقت را از دیگران ربوده و معتبرترین و گسترده‌ترین سیستم پرداخت آنلاین در سرتاسر جهان شناخته می‌‌شود.

ما هر روز از سوی کاربران با پرسش‌هایی همچون “آیا پی‌پال رایگان است؟”،”پی پال رایگان چیست؟”، “هزینه ایجاد اکانت و کار کردن با این سیستم چقدر است؟” و یا “آیا برای ساخت اکانت و استفاده از خدمات پی‌پال باید پولی پرداخت کنم؟” مواجه می‌شویم. از این رو جهت ارائه پاسخ‌هایی برای این سوال‌ها مقاله پیش رو  تهیه شده است که امیدواریم بتواند تصویری کلی از ماهیت، مشخصات، ویژگی‌ها، انواع و محدودیت‌های پی‌پال ارائه دهد.

 

پی‌پال چیست؟

پی‌پال یک سیستم مالی بین‌المللی است که فقط بر روی بستر اینترنت کار می‌کند و در سال ۱۹۹۸ و با هدف سهولت در خرید و فروش اینترنتی پایه‌گذاری شده است. به کمک سرویس پی‌پال نقل و انتقال پول به صورت آنلاین، به شکلی بسیار ساده و سریع از هر نقطه‌ای از جهان به نقطه‌ای دیگر، انجام می‌شود.

تا پیش از پی‌پال، کاربران برای هر پرداخت آنلاین، می‌بایست اطلاعات زیادی را در فرم‌های پرداخت آنلاین مثل ویزا کارت یا مستر کارت وارد می‌نمودند، در حالیکه با روی کار آمدن این سرویس، کاربران با استفاده از آدرس ایمیل خود می‌توانند در این شبکه بسیار ایمن به سادگی با ایجاد یک ایمیل، اکانت ساخته و در هر وب سایت ارائه دهنده کالا و یا خدمات که لوگوی PayPal در آن قرار دارد پرداخت خود را به انجام رسانند و یا به شخص دیگری که اکانت پی‌پال دارد پول انتقال دهند.

اگر شما نیز قصد استفاده از خدمات پی‌پال را دارید کافیست یک حساب کاربری برای خود ایجاد نمایید و سپس  حساب بانکی خارجی یا کارت ارزی خود (Debit Card یاCredit Card ) خود را به حساب پی‌پال خود متصل کنید.

بدین ترتیب شما می‌توانید با داشتن یک PayPal Account که فقط با ایمیل آدرسی که با آن ایجاد شده است شناخته می‌شود، یک حساب اینترنتی داشته باشید که قابلیت دریافت پول، انتقال پول (Send Money) و خرید اینترنتی را دارد. در نتیجه به این شکل هم می‌توانید با دادن یک ایمیل آدرس به هر فرد دیگری که یک حساب پی پال دارد، از او بخواهید برای شما پول ارسال کند، خودتان هم می‌توانید به این شیوه، برای افراد دیگر یا شرکت‌ها، ارسال پول داشته باشید و هم این امکان را دارید که در هر وب‌سایتی که در آن درگاه PayPal وجود دارد، خرید اینترنتی نمایید.

همچنین افراد یا شرکت‌ها می‌توانند برای شما یک PayPal Invoice صادر کنند (که یک صفحه منحصر به فرد در وب‌سایت پی‌پال یا تصویر آن صفحه در ایمیل است و در واقع فاکتوریست که مشخصات خرید شما و مبلغ نهایی قابل پرداخت در آن قید شده است) و شما از طریق اینویس پی‌پال و بدون نیاز به یک وب‌سایت که دارای درگاه پی‌پال باشد، پرداخت مربوطه را انجام دهید.

ضمناً شما می‌توانید در اکانت پی‌پال خود موجودی یا Balance داشته باشید، درست مثل یک حساب بانکی یا یک کارت ارزی (ویزا/مسترکارت) و این موجودی همواره قابل انتقال به حساب‌های بانکی یا کارت‌های ارزی متصل به آن، یا استفاده برای خرید اینترنتی و خرج کردن می‌باشد.

 

مزایای پی پال چیست؟

سرویس پرداخت پی‌پال مزایای زیادی دارد:

 • پی‌پال به عنوان یک واسطه مالی، ابزاری قدرتمند برای ارسال و دریافت پول بدون نیاز مستقیم به حساب بانکی یا کارت‌های ارزی از هرجای دنیا به جای دیگر می‌باشد.
 • به دلیل کنترل‌ها و روش های دقیق و منحصر به فرد پی‌پال، این سیستم بسیار معتبر است در عین حال به صورت گسترده‌ای توسط مردم در ۲۰۲ کشور استفاده می‌شود.
 • انتقال پول از طریق PayPal تقریباً همیشه به صورت آنی انجام می‌شود و گیرنده پول در چند ثانیه، مبلغ مربوطه را در حساب پی‌پال خود دریافت می‌کند. درست برخلاف روش‌های انتقال پول بین بانکی که به دلیل وجود بانک‌های واسط، ممکن است چند روز به طول بیانجامد.
 • پی پال خود یک ناظر و کنترل کننده حساب‌ها و تراکنش‌های خرید و فروش می‌باشد. به این معنا که یک پرداخت‌کننده پول اگر به هر دلیلی از کالا یا خدمات دریافت شده ناراضی باشد، می‌تواند از طریق پی‌پال اقدام به باز کردن Case نماید و ادعای خسارت و بازگشت پول کند. پی‌پال این گونه موارد را به دقت مورد بررسی قرار می‌دهد و در بیشتر موارد به سادگی پول را به پرداخت کننده باز می‌گرداند. بدین ترتیب تراکنش‌های انجام شده توسط پی‌پال، عملاً تضمین می‌شوند.
 • کارمزد پرداخت و یا انتقال وجه در پی‌پال در بعضی موارد پایین‌تر از سایر روش‌های پرداخت است.

حساب‌های پی‌پال چه انواعی دارند؟

حساب پی‌پال دارای انواع مختلفی می باشند که عبارتند از:

 • حساب شخصی Personal Account

این حساب زمانی مناسب است که می‌خواهید از پی‌پال فقط برای کاربردهای شخصی مثل خرید از وب‌سایت‌ها یا انتقال پول به حساب اعضای خانواده و یا دوستان خود استفاده کنید. این اکانت‌ها دارای محدودیت‌هایی در مبلغ و تعداد تراکنش‌ها بوده و برای کاربردهای تجاری مناسب نیستند.

 • حساب آغاز کسب و کار یا Premier Account

در صورتی‌که در اولین مراحل کسب و کار خود هستید یا یک کسب و کار فردی و بسیار کوچک دارید و هنوز وارد فعالیت شرکتی نشده‌اید، می‌توانید برای میزان محدودی از فروش کالا یا خدمات از این نوع اکانت پی‌پال استفاده کنید. هرچند این نوع اکانت محدودیت کمتری نسبت به Personal Account دارد ولی باز هم نمی‌تواند به صورت گسترده برای فعالیت‌های تجاری مورد استفاده قرار گیرد.

 • حساب شرکتی یا Business Account

در صورتی که یک حساب شرکتی دارید و شرکت در خارج از کشور ثبت شده، می‌توانید از این نوع حساب با بیشترین امکان انتقال مبلغ و تعداد تراکنش‌ها استفاده کنید. این نوع اکانت‌های پی‌پال برای انجام تراکنش ها تا سقف ۱۰,۰۰۰ دلار در هر تراکنش مناسب هستند و اگر با آن‌ها بیشتر از میزان مشخصی تراکنش ورودی و خروجی انجام شود، مشمول مالیات خواهند بود.

 

 • حساب دانش آموزی یا Student Account

برای دانش آموزان ۱۳ سال به بـالا تعریف شده است و شما به کمک آن می‌توانید بـه فرزندان خود مدیریت پول را آموزش دهید. این حسـاب به حساب پـی‌پـال شما به عنوان والدین، لینک می‌شود و بدین ترتیب می توانید بر تمامی تـراکنش‌هـای مالی فرزند خود نظارت داشته باشید.

توجه داشته باشید که به طور کلی امکان تبدیل اکانت های پی‌پال Personal  به Primer و یا Business وجود دارد، ولی پی‌پال پس از مدت زمان محدودی، از شما درخواست ارائه مدارک اقامتی و شرکتی و همینطور اثبات واقعی بودن آدرس می‌نماید. در نتیجه پیش از ایجاد هر یک از این اکانت‌ها باید از داشتن مدارک واقعی و صحیح در خارج از کشور، مطمئن شوید.

پی‌پال رایگان چیست؟

ایجاد حساب کاربری در سایت پی‌پال، رایگان می‌باشد یعنی اگر فردی مقیم کشور آلمان، انگلیس، ژاپن یا هر کشوری دیگری باشد می‌تواند با مراجعه به سایت پی‌پال یک حساب کاربری به صورت رایگان بسازد. اما زمانی که در مورد موجودی پی‌پال صحبت می‌کنیم، پول واقعی در کار است. پولی که در ابتدا از یک حساب بانکی در خارج از کشور یا از یک کارت ارزی به حساب پی‌پال منتقل شده است و از حساب PayPal دیگری برای شما ارسال شده است.

پس در حساب پی‌پال، علی رغم شکل مجازی آن، شما با پول واقعی رو به رو هستید. ضمن این که برای هر تراکنش، درصد مشخصی (معمولاً بین ۲ تا ۴ درصد) از پرداخت به عنوان کارمزد انجام فرایند انتقال وجه پرداخت می‌نمایید. در نتیجه اگر در مورد پرداخت یا خرید صحبت می‌کنیم، چیزی به عنوان پی‌پال رایگان وجود ندارد و همواره پی‌پال برای ما هزینه دارد.

 

به طور کلی پی‌پال یک سرویس سریع و امن است که ابزاری کارآمد برای داد و ستد به صورت آنلاین و در سطح جهانی می‌باشد. پس داشتن اطلاعات در مورد این ابزار می‌تواند برای فعالیت‌های تجاری و شخصی در عرصه بین المللی برای ما بسیار مفید باشد.

۵ دیدگاه

 1. سلام.خسته نباشید من ازطریق چندتابرنامه چندصددلار درامد کسب کرده ام لطفا راهنماییم کنید که چگونه احقاق حق نمایم.
  اکثراهم پی پال نیازدارند.سپاسگزارم

  • این بستگی دارد به اینکه درآمد شما از راه های قانونی به دست آمده باشد. هم اکنون تعداد قابل توجهی از کاربران که درآمدهای ارزی از طریق فروش خدمات و طراحی خود دارند، از طریق تهران پرداخت درآمد خود را نقد کرده و ریال دریافت می نمایند اما محدودیت هایی برای این مساله وجود دارد از جمله اینکه امکان نقد کردن درامد از سایتهایی که طبق قوانین کشور ما و یا قوانین داخلی موسسه تهران پرداخت، غیر قانونی تلقی می گردند مانند سایت های کلیکی، سایتهای غیر اخلاقی و ... وجود ندارد. با این توضیح شما می توانید با تماس با بخش پشتیبانی مشتریان تهران پرداخت که همواره از ساعت 9 صبح الی 12 نیمه شب پاسخگوی شما هستند کلیه اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 2. تشکرازراهنمایی مناسبتون.امااینکه کسب درامدازسایتهای مختلف درامدزایی،ازنظرمحترم شماغیرقانونی هست یانه همچنان برام مبهم باقی ماند.بهرحال ممنونم ازمسولیت پذیریتون.

  • شما جهت دریافت پاسخ هر سوالی در این زمینه از 9 صبح تا 12 شب با شماره های تهران پرداخت که در بالای صفحه قرار گرفته است تماس حاصل نمایید تا از مشاوره رایگان واحد پشتیبانی تهران پرداخت استفاده نمایید تا به طور مشروح علت اینکه چرا نقد کردن درآمد ارزی در بعضی سایتها امکان پذیر نیست اطلاع حاصل نمایید.

 3. برای اینکه راحت تر PayPal رایگان بگیرید
  اول برید سایت 1u2.ir/Free_PayPal بعد از ثبت نام بابت هر تبلیغاتی که نگاه می کنید 10 سنت به شما می دهد

پاسخ بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلد های * دار ضروری هستند.